אומנות ניקוי הפנים, טיפים ליצירת עור נקי וזוהר, בכל גיל

העור שלנו מושפע מהמון גורמים, כמו הורמונים, תזונה, אקלים וגם גנטיקה. בכל גיל לעור יש את הצרכים הייחודיים שלו, ואת הדרך הטובה והנכונה ביותר לטפל בו.

גיל העשרה

ההורמונים המשתוללים גורמים לעיתים להתפרצויות של פצעים, המכונים אקנה. שגרת טיפוח טובה, בנוסף לתזונה בריאה ועשירה בפירות וירקות, עם מעט ממתקים ואוכל מעובד, תסייע לך לשמור על עורך חיוני, ובריא. הקפידי על שטיפת פנים פעמיים ביום (ולעולם אל תלכי לישון עם איפור על הפנים). אם את סובלת מאקנה, העדיפי סבון פנים טיפולי. השתמשי בקרם לחות עדין, המותאם לעורך. מומלץ לקנות משחה טיפולית טובה, ולשים בלילה באופן נקודתי על הפצעים, או על האזורים המועדים לפורענות.

שנות העשרים

זה הזמן לפתח הרגלי טיפוח שיסייעו בשמירה על עור בריא ורענן לאורך זמן. מומלץ לנקות את הפנים פעמיים ביום (ולכל הפחות, פעם אחת, בערב). העדיפי אל-סבון לפנים, או סבון רפואי במידה ואת סובלת מעור שמנוני לאחר שטיפת הפנים בלילה ובבוקר מירחי קרם לחות.  מומלץ לבחור בקרם לחות עם מקדם הגנה של spf 30 לפחות. את קרם הלחות יש למרוח על הפנים, צוואר, חזה והאוזניים.

שנות השלושים

בשנים אלו לעור נטייה להפוך ל…פחות. הוא פשוט פחות בוהק ופחות זוהר, ומתחילים להופיע פגמי עור כמו עיגולים שחורים מתחת לעיניים. השתמשי בסבון פנים עדין פעמיים ביום. את יכולה לבחור בסבון המכיל חומצות הידרוקסיות, המעודדים צמיחה תאית ומשיבים את הזוהר לעור. 1-2 פעמים בשבוע נקי את עורך עם סבון גרגירים עדין, או במברשת ניקוי. לאחר כל ניקוי השתמשי בקרם לחות עם מקדם הגנה של spf 30  והוסיפי לשגרת הטיפוח גם סרום עם ויטמין. אם העיגולים מתחת לעיניים מתחילים לבלוט, מרחי קרם עיניים שיסייע בהפחתת הנפיחות. בשלב זה מומלץ להוסיף לשגרת הטיפוח גם קרם לילה, עם עדיפות לקרם המכיל רטינול, למניעת קמטים.

שנות הארבעים

בשלב זה קמטים עדינים מתחילים להופיע, ולפנים מראה מעט נפול. אצל נשים בהירות, פגיעות השמש של העבר מתחילות לבלוט ונשים רבות סובלות מאקנה הורמונלי. השתמשי בקרם ניקוי עדין בבוקר מומלץ .E או C ובערב, ולאחר מכן השיבי לעורך לחות בעזרת סרום עשיר בנוגדי חימצון כמו ויטמינים. לפתח מעט את שגרת הלילה, ולהשתמש בקרם פנים עם רטונידים, המייצבים את העור, מפחיתים דלקתיות, מונעים פצעים ומחזקים את רמות הקולגן.

שנות החמישים

בגילאים אלו הקמטים כבר נהיים בולטים יותר והעור הופך ליבש, רפוי ודק. שימי לב, אורח חיים בריא, הכולל, בין היתר, תזונה נבונה, בטיחות בשמש והימנעות מעישון, יסייעו לעורך להיראות צעיר מכפי שהוא. השתמשי בקרם לניקוי הפנים המכיל לחות, ולאחר מכן הוסיפי סרום וקרם לחות איכותיים. בלילה מירחי קרם עשיר בפפטידים או רטינול, על הפנים, עפעפיים, חזה, צוואר וכפות הידיים.

שנות הששים ואילך

קמטים ועור יבש הם המאפיינים העיקריים של גילאים אלו, אך בעזרת שגרת טיפוח טובה, אפשר להחזיר לעור את הזוהר שלו, ולגרום לך להיראות שנים צעירה יותר. החשוב בשלב זה הוא הלחות של העור. העדיפי מוצרים המכילים נגדי חימצון, הקפידי על הסרת התאים המתים, אך היזהרי מסבון גרגירים או חומרים אשר עשויים להיות גסים מידי לעורף העדין. חפשי קרם לחות איכותי, חזק וטוב, שיסייע בהחזרת הברק לעורך.